Go to home pageHome Go to favoritesFavorites Go to my accountMy Account Open MenuMenu
Рекламное объявление

Сравнение измерений с таблицами и уравнениями - One atta Time

Сбросить счет Пропустить проблему
Keypad >
Создать распечатку результатов
Верный 0 +1 Неверно 0 +1 Гол 0
Waiting on your teacher to grade.
COMPLETE!
Correct!
Incorrect
Assignment Complete
Two companies are selling beef jerky by the pound. The cost of jerky for Company A is represented in the table below, while the cost for Company B is represented by an equation, with y representing the total cost in dollars for x pounds of jerky.
Company A
Total PoundsTotal Cost ($)
20240.00
15180.00
Company B
y = 13.00x
Find the total cost in dollars of buying 19 pounds of jerky from the cheapest company.

Проверить ответ ✔ Отправить
×
Name
Рекламное объявление