Go to home pageHome Go to favoritesFavorites Go to my accountMy Account Open MenuMenu
Advertisement

Expressing Equations - One atta Time

Reset Score Skip Problem
Keypad >
Generate Results Printout
Correct 0 +1 Incorrect 0 +1 Score 0
Waiting on your teacher to grade.
COMPLETE!
Correct!
Incorrect
Assignment Complete
You can buy 22 pieces of chicken for $27.94. Write an equation that can be used to express the relationship between the total price(t) and the pieces of chicken(c) you buy.
Check Answer ✔ Submit
×
Name
Advertisement