Go to home pageHome Go to favoritesFavorites Go to my accountMy Account Open MenuMenu
Advertisement

Using Unit Prices - One atta Time

Reset Score Skip Problem
Keypad >
Generate Results Printout
Correct 0 +1 Incorrect 0 +1 Score 0
Waiting on your teacher to grade.
COMPLETE!
Correct!
Incorrect
Assignment Complete
A supermarket had bags of red grapes for $4.62 for 3. The also had bags of green grapes priced at $9.54 for 6. Which type of grape is most expensive?
Check Answer ✔ Submit
×
Name
Advertisement